Zdeněk MikulaKolik sháníme?

Vybráno: 278 131 Kč
Sháníme: 300 000 Kč
Ještě potřebujeme

21 869 Kč

Jak můžu přispět z ČR?

Bankovním převodem
na transparentní účet:
Bankovní účet: 115-7609680247
Kód banky: 0100
VS: 4137732
Jak přispět ze zahraničí?
Bankovním převodem
na transparentní účet:
IBAN: CZ2601000001157609680247
SWIFT: KOMBCZPPXXX
VS: 4137732
QR platba

Hezký den,

rád bych se Vám představil.

 

Jmenuji se Zdeněk Mikula, narozen 4.9.1974.

Celý život mám řadu zájmů (včelaření, kutilství, lyžování, jízda na kole), pracoval jsem jako záchranář ZZS Jihomoravského kraje, což bylo zároveň i mým největším koníčkem.

Vše se ale změnilo 9.9.2017, kdy mě potkala náhlá ischemická cévní mozková příhoda, byl jsem převezen do nemocnice v Brně a prognóza byla velmi špatná. Diagnóza byla - kvadruplegie. Ochrnul jsem od krku na celé tělo, neobešel jsem se tedy bez pomoci, nemohl jsem mluvit ani přijímat stravu. Cévní mozková příhoda mi sice zasáhla celé pohybové ústrojí, ale můj mozek byl naprosto v pořádku, vše jsem si pamatoval, vnímal a věděl jsem, v jakém jsem přesně stavu. Byl jsem odkázán na plicní ventilaci a lékaři mi nedávali šanci na jakékoliv zlepšení.

Měl jsem ale velké štěstí, byl jsem převezen do nemocnice v Boskovicích, na oddělení ARO. Bylo to velmi těžké období, ale starali se tu o mě s velkou péči a profesionalitou, a já chtěl bojovat.

Po nějakém čase jsem byl odpojen z plicní ventilace a začal jsem sám dýchat. V tu chvíli nám ale oznámili, že už nebudu moci být na oddělení ARO, tak jsem byl přeložen na oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče.

Prognóza pořád nebyl dobrá, nemohlo mi být zařízeno žádné rehabilitační centrum, jelikož jsem měl tracheostomii a ještě jsem dostal zápal plic. Ale jednoho dne se stal zázrak, usmál jsem se a můj úsměv jsem necítil jen já uvnitř, ale objevil se i na mé tváři, všichni jsme byli neuvěřitelně a příjemně překvapeni. Velkou oporou mi v těchto chvílích byli jak rodina, má přítelkyně(která se stala mým opatrovníkem), tak i kolegové ze ZZS JMK. Kolegové se mi složili na počítač, který ovládám očima. Ze začátku nebylo moc lehké se s tímto zařízením poprat, ale teď si to bez něj vůbec nedokážu představit. Poté se můj stav začal lepšit, došlo i na vyjmutí tracheostomie a díky úžasné rehabilitační přišly i první pohyby hlavou, posadila mě na vozíček, kde jsem byl sice přivázaný a s podporou, ale mohl jsem sedět.

V srpnu 2018 jsem dostal příležitost absolvovat neurorehabillitační pobyt v lázních Klimkovice, díky svým kolegům ze ZZS JMK a úžasné charitativní akci You Dream We Run.

Díky absolvování tříměsíčního pobytu v rehabilitačním centru, se mnou udělali neuvěřitelné pokroky. Začal jsem hýbat hlavou, sedět na vozíčku, a dokonce i mimika v tváři už byla velmi znát.

Přes Vánoce jsem byl se svojí rodinou doma, což bylo skvělé, ale díky mým velkým pokrokům jsme s přítelkyní v lednu 2019 opět odjeli do rehabilitačního centra v Klimkovicích, kde strávíme většinu roku.

Od ledna už jsem opět udělal velké pokroky, přijímám kašovitou, tekutou stravu a učím se znovu mluvit. Díky speciálnímu programu Reha basic začínám hýbat rukama, držím hlavu, za pomoci elektrostimulace hýbu prsty u rukou a občas se podaří i nějaký pohyb nohou.

Můj stav se začíná výrazně zlepšovat a zdejší lékaři jsou přesvědčeni, že díky dalším pobytům budou mé pokroky výraznější, budu moci být více samostatný, a jsem o tom přesvědčený i já sám. Celý pobyt však bohužel není plně hrazen zdravotní pojišťovnou.

 

Obracím se tedy na Vás s prosbou o finanční příspěvek na další tříměsíční pobyt v rehabilitačním centru v Klimkovicích.

 

Díky Vaší finanční pomoci bych mohl absolvovat další neurorehabillitační pobyt, díky kterému by se můj stav dále výrazně zlepšoval, což si moc přeji s celou mojí rodinou. Byl jsem velmi aktivní člověk, a rád bych se nějakým aktivitám, po zlepšení mého stavu, věnoval.

 

Za Váš případný poskytnutý dar, bych byl velmi vděčný, jelikož bych věděl, že mi neuvěřitelně pomůže v dalším zlepšování.

 

Předem Vám z celého svého srdce děkuji!

 

Zdeněk Mikula

a Veronika Mazalová (přítelkyně, opatrovník)

 

 

 

 

 

 zpět na KOMU MŮŽETE POMOCI