Jakub ŠišperaKolik sháníme?

Vybráno: 2 240 Kč
Sháníme: 63 860 Kč
Ještě potřebujeme

61 620 Kč

Jak můžu přispět z ČR?

Bankovním převodem
na transparentní účet:
Bankovní účet: 115-7609680247
Kód banky: 0100
VS: 4085123
Jak přispět ze zahraničí?
Bankovním převodem
na transparentní účet:
IBAN: CZ2601000001157609680247
SWIFT: KOMBCZPPXXX
VS: 4085123
QR platba

Jakubovi Šišperovi je sedm let, bydlí s rodiči v Ostravě-Porubě a od narození trpí dětskou mozkovou obrnou (DMO) - spastickou kvadruparézou. Má postižené všechny čtyři končetiny, v jeho případě dominuje postižení nohou, ve kterých mívá křeče a propíná je do špičky. Ruce má slabé a má špatnou jemnou motoriku. Jeho hlavní pohyb je lezení po čtyřech. Musí být krmen, nosí pleny, sám se neobleče. Nemluví ve větách, ale používá pouze slova. Výslovnost má velmi špatnou a okolí mu špatně rozumí. Má mikrocefalii a jako novorozenec absolvoval náročnou operaci srdce. Kubíkova prognóza byla velmi špatná a lékaři předpovídali, že nebude schopen samostatného pohybu. Díky intenzivním a opakovaným neurorehabilitacím dělá Kubík velké pokroky. Dnes už se pohybuje na invalidním vozíku a na krátkou vzdálenost zvládne i chůzi za ruku. Chodit však může pouze ve speciálních ortézách. Na intenzivní neurorehabilitace rodina vynaložila, zatím vždy z vlastních zdrojů, už stovky tisíc korun, a to hlavně na úkor extrémního pracovního vytížení Kubíkova otce. Desítky tisíc korun bude opět potřebovat už na jaře příštího roku na absolvování dalšího specializovaného neurorehabilitačního programu.  

 

Jakubova maminka Petra Šišperová byla vždy cílevědomá a ambiciózní žena. Vysokou školu vystudovala s červeným diplomem, v zaměstnání směřovala k manažerským pozicím. S narozením Kubíka, kterého postihla dětská mozková obrna, šlo ale tohle všechno stranou.
„Doslova jsem se přerodila v jinou osobnost. Pracovní svět meetingů a brainstormingů ztratil váhu. Začala jsem přemýšlet nad otázkami zdraví a sociální pomoci; zabývat se duchovními tématy, která šla dříve mimo mě,“ vysvětluje Petra.
Petra s manželem po miminku hodně toužili. Lékaři však ve 23. týdnu těhotenství diagnostikovali plodu kritickou vývojovou srdeční vadu vyžadující operaci ihned po narození. Operace trvala 6 nekonečných hodin a když po dalších dvou týdnech lékaři Kubíka konečně pustili domů, byl malinký, hubený, nedonošený. Od začátku rodiče pozorovali, že se Kubík nějak jinak a málo hýbe. Hlavičku otáčel jen na jednu stranu, ručičky zatínal v pěsti, nohy měl napnuté, tělíčko často prohnuté do luku. Maminka začala pod vedením soukromého fyzioterapeuta s Kubíkem co nejdříve cvičit nejprve Vojtovu metoda a Bobath koncept, pak se přidaly hodiny intenzivní rehabilitace, hipoterapie, logopedie, zrakové terapie aj. Naštěstí všechno drilování Kubíka baví a aktivně se všeho chce zúčastnit. Rodina věří, že se díky intenzivnímu cvičení bude Jakubův stav dále zlepšovat a bude ještě více soběstačný a méně závislý na pomoci okolí.

 

 

„Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se rozhodnou Kubíka na jeho cestě k větší samostatnosti podpořit!“zpět na KOMU MŮŽETE POMOCI