Karolína BognerováKolik sháníme?

Vybráno: 8 123 Kč
Sháníme: 43 325 Kč
Ještě potřebujeme

35 202 Kč

Jak můžu přispět z ČR?

Bankovním převodem
na transparentní účet:
Bankovní účet: 115-7609680247
Kód banky: 0100
VS: 4110124
Jak přispět ze zahraničí?
Bankovním převodem
na transparentní účet:
IBAN: CZ2601000001157609680247
SWIFT: KOMBCZPPXXX
VS: 4110124
QR platba

Dobrý den, v první řadě mi dovolte abych Vám Karolínku představila. 

Karolínce jsou nyní 5 roky a nechodí, ale rozumu má na rozdávání. Je šikovná a pozitivní, umí se radovat. Intenzivně rehabilituje a je znát zlepšení, sice pomalu, ale je. Ráda zkouší chodit, zatím pouze s asistencí a jen občas. 

 

Těhotenství s Karolínkou bylo jako každé jiné až na malou komplikaci v 6. měsíci kdy hrozil předčasný porod, tomu se naštěstí podařilo zabránit. Nakonec se narodila přesně v termínu při klidném a velmi rychlém porodu. Vše se zdálo být v naprostém pořádku. Karolínka, co se týkalo fyzického vývoje si dávala trochu na čas, ale vždy tak nějak dohnala, takže jsme si až do 15. měsíce mysleli, že je úplně zdravá. V té době se začala stavět a obcházet nábytek, ale velmi zvláštním způsobem při tom používala nožky. Začali jsme docházet na kontroly k neurologovi s podezřením na dětskou mozkovou obrnu. Byla jsem rozhodnutá bojovat a cvičili jsme 4x denně - Vojtova metoda, balanční cvičení na velkém míči, Bobath koncept a protahování.

V rámci dalších vyšetření lékaři zjistili, že trpí vzácnou nemocí. Bylo nám řečeno že se nejspíš jedná o Leukodystrofii

V září letošního roku 2018 byly zásluhou paní primářky Brožové v Thomayerově nemocnici, která se jako jediná v ČR tímto onemocněním zabývá, otevřené nové panely. Vše je brané jako vědecká studie a Karolínka je první na kom bude probíhat, takže nevíme jak dlouho bude určení konečné diagnozy trvat, pokud to vůbec bude možné... 

Neustále rehabilitujeme. V tomto roce nás čeká v Sanatoriích Klimkovice program REHA KLIM. Snažíme se dle finančních možností navštěvovat centrum pro intenzivní neurorehabilitaci, ale nic z toho bohužel není placené z veřejného zdravotního pojištění tak jsme okázáni jako spousta dalších rodin na nadace a jiné organizace, či na lidi s dobrým srdcem při shánění financí.

Karolínka je veliká bojovnice a její chuť do života je natolik nakažlivá, že jsem se rozhodla udělat vše co bude v mých silách, aby dokázala běhat se sestřičkou a jejich kamarády, přesně tak jak si to představuje, když jí držím a běhám s nimi. Je to zázračná holčička, tolik nás toho naučila a ukázala tolik lásky a síly, o které jsme neměli ani tušení že v sobě máme.. zpět na KOMU MŮŽETE POMOCI