Ludmila ČuboňováKolik sháníme?

Vybráno: 2 558 Kč
Sháníme: 37 265 Kč
Ještě potřebujeme

34 707 Kč

Jak můžu přispět z ČR?

Bankovním převodem
na transparentní účet:
Bankovní účet: 115-7609680247
Kód banky: 0100
VS: 4003041
Jak přispět ze zahraničí?
Bankovním převodem
na transparentní účet:
IBAN: CZ2601000001157609680247
SWIFT: KOMBCZPPXXX
VS: 4003041
QR platba

 Vážení dárci,

jmenuji se Ludmila Čuboňová. Obracím se na Vás se žádostí o finanční pomoc. Chtěla bych absolvovat speciální neurorehabilitační program Klim Therapy 18+ v lázních Klimkovice.

 

            Narodila jsem se 16. 2. 1988. Porod byl předčasný, přišla jsem na svět v sedmém měsíci těhotenství. Kvůli nedostatku kyslíku jsem byla kříšená. V důsledku toho se u mě rozvinula dětská mozková obrna – centrální kvadruparéza s převahou na dolních končetinách, která mi byla diagnostikována ve dvou letech. Když jsem byla dítě, moje matka se mnou intenzivně rehabilitovala pomocí Vojtovy metody. Během svého života jsem absolvovala mnoho lázeňských a rehabilitačních pobytů, docházela jsem také jednou za půl roku ambulantně na fyzioterapii. To přetrvává dosud v rámci udržování. V dětství jsem jezdila opakovaně k moři. V dospělosti jezdím jednou za dva roky do lázní . V dětství jsem se také věnovala domácí hipoterapii – měli jsme vlastního koně. Absolvovala jsem několik operací – v roce 1998 to bylo prodloužení Achillových šlach + vnitřní abduktory na obou nohách. V roce 2000 se pak jednalo o operaci kyčelních kloubů, sekání a vytažení kostí do pravého úhlu. Šlo o fixaci titanovými šrouby na obou stranách. Poslední operační výkon, prodloužení Achillových šlach dle Bekra, byl proveden v roce 2016. Chodit jsem začala nejprve s pomocí chodítka a s držením podél stěn, poté jsem se asi v šesti letech naučila chodit o francouzských holích. Na delší vzdálenosti používám mechanický invalidní vozík. Byla mi diagnostikována také oční vada – kongenitální nystagsmus.

 

            Přestože jsem byla odmalička handicapovaná, nebránilo mi to ve vzdělání. V dětství jsem nejprve navštěvovala rehabilitační stacionář v Ostravě, a od pěti let pak běžnou mateřskou školu. Potom jsem absolvovala základní školu. Dále jsem se vyučila v těchto oborech – Zpracovatel přírodních pletiv (košíkářství), Prodavač a výrobce lahůdek a Aranžér květin na SŠ prof. Zdeňka Matějíčka v Ostravě-Porubě. Po vyučení jsem byla zaměstnaná jako pozorovatel-analytik – šlo o práci z domu na počítači. Dále jsem zpracovávala data týkající se bezbariérových objektů. Také jsem byla zaměstnaná v Národní radě osob se zdravotním postižením. Šlo o projekt týkající se využití Euroklíče.

I přes svůj handicap se snažím o co nejvíce samostatný život. Před sedmi lety jsem se odstěhovala od rodičů a žiji sama v bytě. Pravidelně využívám osobní asistenci, a dvakrát za měsíc za mnou chodí úklidová služba. Jinak mi vypomáhá moje rodina.

Ve volném čase se věnuji závodně atletice pro handicapované, mezi mé záliby patří plavání, cestování, kultura, poslech hudby, četba, procházky přírodou.

 

 Abych mohla nadále vést samostatný život, by mi velmi pomohla speciální neurorehabilitace, program Klim Therapy 18+ v lázních Klimkovice.

Tento program jsem již jednou úspěšně absolvovala v roce 2019. Díky této intenzivní neurorehabilitaci se mi zlepšila celková fyzická kondice, jemná motorika, koordinace pohybu a stabilita. Získala jsem větší jistotu při chůzi poprvé v životě se mohu více spolehnout na své vlastní nohy. Absolvováním další terapie bych se chtěla posunout blíže svému snu a to chůzi o trekových holích.

            Jelikož není tato terapie hrazená z veřejného zdravotního pojištění, a není v mých silách možné plně uhradit požadovanou částku. Budu velmi vděčná za jakoukoliv finanční pomoc. Do této terapie vkládám velké naděje a myslím si, že mě posune k samostatnějšímu a kvalitnějšímu životu.

 

Moc Vám děkuji za Váš čas a ochotu.

S pozdravem

Ludmila Čuboňovázpět na KOMU MŮŽETE POMOCI