Marek GrunskýKolik sháníme?

Vybráno: 45 504 Kč
Sháníme: 43 325 Kč
Ještě potřebujeme

-2 179 Kč

Jak můžu přispět z ČR?

Bankovním převodem
na transparentní účet:
Bankovní účet: 115-7609680247
Kód banky: 0100
VS: 4164448
Jak přispět ze zahraničí?
Bankovním převodem
na transparentní účet:
IBAN: CZ2601000001157609680247
SWIFT: KOMBCZPPXXX
VS: 4164448
QR platba

Jmenuji se Marek Grunský a v roce 2017 jsem se narodil jako zdravé miminko.

Ve 2,5 letech mi život náhle zkomplikovala zákeřná nemoc, která začala jako pouhé nachlazení, kašel, infekce uší a následně byla diagnostikována jako zánět mozkových blán a míchy se selháním inunitního systému- zánětlivá myelopatie, kvadruparesa s plegií horních končetin.

Při této nemoci mi začalo postupně ochabovat svalstvo po celém těle. Přidaly se komplikace spojené s dýcháním, kdy jsem nemohl stát na nohou, sedět, hýbat rukama i nohama, téměř měsíc a půl jsem strávil bezmocně na nemocničním lůžku v dětské nemocnici Brno Černá Pole. Postupně se mi začala vracet hybnost a dýchání se taktéž dalo do normy.

Po měsíci a půl jsem se poprvé zase postavil na nohy a udělal pár prvních kroků. Nožky jsem následně trénoval každý den a v současné době už chodím skoro jako dřív.

S rukama je to horší, kdy na levé ruce mohu hýbat všemi prsty, zápěstím, zvednu ruku v lokti, ale rameno už bohužel nezvednu . Na pravé ruce pak hýbu palcem, ukazováčkem a prostředníčkem, zápěstím, otočím ruku v lokti doprava a doleva, ale nahoru a v rameni ji nezvednu. Když ležím na zádech a mám ruku položenou na pevné podložce, už se mi daří chvíli udržet pravou ruku ohlou v lokti, což je pro mě obrovský pokrok.

Po propuštění z nemocnice jsem absolvoval léčebný program v lázních Klimkovice. Bohužel zdravotní pojišťovna hradí jen základní léčbu a speciální neurorehabilitační  program Reha-Motion, který jsem absolvoval a který mi taktéž velmi pomohl, nehradí. Tento program, stejně jako i jiné potřebné rehabilitace a cvičení jsou finančně hodně náročné. Ke zlepšení mého zdravotního stavu pomáhá i cvičení Vojtovy metody, kterou cvičím až 4x denně.

 

Za jakoukoli finanční pomoc předem děkujeme, Marek s rodinou.zpět na KOMU MŮŽETE POMOCI