Petr HorákKolik sháníme?

Vybráno: 13 663 Kč
Sháníme: 69 545 Kč
Ještě potřebujeme

55 882 Kč

Jak můžu přispět z ČR?

Bankovním převodem
na transparentní účet:
Bankovní účet: 115-7609680247
Kód banky: 0100
VS: 4095158
Jak přispět ze zahraničí?
Bankovním převodem
na transparentní účet:
IBAN: CZ2601000001157609680247
SWIFT: KOMBCZPPXXX
VS: 4095158
QR platba

Peťa se narodil v listopadu 2012 jako zdravé miminko, po rychlém porodu bez komplikací.
Náš kolotoč vyšetření začal v 9 měsících, když nedělal to, co jiné dětičky už zvládají.
První návštěva byla na neurologii, kde jsme dostali doporučení na rehabilitační centrum, kde začal Peťa cvičit Vojtovu metodu. První diagnóza byla lehká axiální hypotonie trupu.
Jak šel čas, tak se Peťa stále moc nelepšil a musel podstoupit magnetickou rezonanci v celkové narkóze, EEG, několikrát odběry krve na genetické vyšetření a na metabolické vady, oční vyšetření, foniatrické vyšetření, ale vše dopadlo dobře a jasná příčina jeho zdravotního stavu není známa.
Dnes má diagnózu DMO - paleocerebellární syndrom a centrální hypotonický syndrom a operovaný oboustranný šedý zákal, který se zjistil až ve 3 letech. Po půl roce od operace musel znovu na sál, protože se mu šedý zákal vrátil.
Nechodí, ale leze, staví se u opory, ale samostatný stoj nebo chůze, jsou zatim v nedohlednu. Proto jezdíme 2x ročně do lázní Klimkovice, kde Peťa podstoupil už několikrát specialní program Klim-Therapy, který mu moc pomáhá se zpevněním trupu a vždy se zlepší jak po fyzické, tak mentální stránce. Do nedávna moc nemluvil, za poslední půl rok se hodně zlepšil a hodně opakuje. Proto vždy v lázních máme i klinickou logopedii, která je tady na vynikající úrovni.
Peťa je velmi veselý, šikovný kluk, rád plave, jezdí na speciální tříkolce a 2x týdně jezní na hipoterapii, která ho moc baví a na koníčky se vždy těší. Venku se pohybuje na invalidním vozíčku nebo s chodítkem.
Na speciální rehabilitační program pojišťovna nepřispívá, proto se na Vás obracíme s prosbou o pomoc s financováním, protože je to velmi finančně náročné.
Díky Vaší pomoci se Peťa posune zase o kousek dál k prvním samostatným krůčkům a konečně prožene svoji tříletou sestřičku Adélku, která už na to netrpělivě čeká.zpět na KOMU MŮŽETE POMOCI