Vojta ŠulekKolik sháníme?

Vybráno: 86 791 Kč
Sháníme: 114 815 Kč
Ještě potřebujeme

28 024 Kč

Jak můžu přispět z ČR?

Bankovním převodem
na transparentní účet:
Bankovní účet: 115-7609680247
Kód banky: 0100
VS: 4180656
Jak přispět ze zahraničí?
Bankovním převodem
na transparentní účet:
IBAN: CZ2601000001157609680247
SWIFT: KOMBCZPPXXX
VS: 4180656
QR platba

Od roku 2018 jsme chodili se synem k praktické lékařce s bolestmi hlavy, nevolnostmi  a s problémem růstu. Lékařka neustále říkala, že syn má nadváhu a musí dodržovat dietu a více se pohybovat. I přes to, že jsme dodržovali vše jak lékařka říkala, nic se během dvou let nezměnilo.

 Po opětovném naléhání nechat syna vyšetřit,nás lékařka poslala k endokrinologovi, kde se zjistilo, že syn v 16 letech má vyvinuté kosti 14 letého kluka a pro jistotu syna poslal na MR, kde zjistili benigní nádor na mozku v růstovém centru a nepatrně zasahujícího do očního centra.

V prosinci 2020 synovi odstranili třičtvrtě kostěného nádoru. Při operaci došlo k otoku mozku a došlo k slabé mozkové obrně. Týden Vojtíšek ležel na JIP, kde ho udržovali ve spánku a napojen na dýchacím přístroji. Po 22 dnech převezli Vojtíška na standardní pokoj, kde jsem s ním ležela do února 2021. Během této doby nám sdělil lékař, že syn ochrnul na levou část těla a oční lékařka nám sdělila že syn bude slepý. V únoru nás převezli z nemocnice do Jánských lázní kde nastala malá změna v pohyblivosti levé nohy a ke konci pobytu syn začal vidět obrysy. Po té nám bylo doporučeno vyzkoušet léčbu v Sanatoriích Klimkovice. Zde se syn začal zlepšovat díky hodinovému cvičení a ostatních procedur.Už po dvou týdnech syn dovedl sedět, hýbat se na lůžku a dělat s pomocí malé kroky.

Byla nám doporučená oční terapie, která synovi pomáhá k tomu aby mohl opět i když né stoprocentně vidět. Bohužel jsme musely Sanatoria Klimkovice ukončit o pár dní dříve. Synovi se začal zalévat mozek mozkomíšním mokem a musel být hospitalizován do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde prodělal operace která napomohla k tomu aby mozkomíšní mok mohl odtékat, bylo to jen provizorní řešení. Když byl syn stabilizovaný byl převezený do Fakultní nemocnice v Olomouci kde proběhla další operace, kde mu byl zaveden katétr z mozku do břicha. Po těchto zákrocích se syn vrátil skoro na začátek všeho čeho dosáhl v Sanatoriích Klimkovice.  Aby syn mohl žít plnohodnotný život dospívajícího kluka,vrátit se studovat na průmyslovou školu a plnit si svá přání, musíme absolvovat lázně několikrát do roka alespoň po dobu dvou - tří let. Protože né vše hradí pojišťovna musíme zakoupit vybavení k oční terapii domů, kterou syn používá při terapii s paní doktorkou (dotykovou obrazovku ze stojanem,tabule...) abychom oči mohli cvičit také doma.

 

Moc děkujeme za finanční pomoc, která pomůže Vojtíškovi vrátit se zpět do dětského života.zpět na KOMU MŮŽETE POMOCI